Podatki
Cel szkolenia
Program
Harmonogram
Prelegenci
Cena
- Dlaczego świadczenie rehabilitacyjne nie zawsze chroni pracownika przed rozwiązaniem umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia?
- Kiedy pracodawca ma prawo wypowiedzieć umowę o pracę pracownika podlegającego ochronie przedemerytalnej - rewolucyjne orzecznictwo SN?
- W jakich przypadkach pracodawca może bez zgody pracownika, a w jakich - wyłącznie za zgodą pracownika - odjąć nadpłacone pracownikowi wynagrodzenie w następnym terminie płatności - pomyłkowa nadpłata, niedopracowanie na skutek wyjścia prywatnego, odbiór czasu wolnego za nadgodziny, nadpłata wynagrodzenia na skutek zwolnienia lekarskiego w ostatnich dniach miesiąca?
- Czy można udzielić urlopu wypoczynkowego po długim zwolnieniu lekarskim zanim pracownik przejdzie badania kontrolne?
- Dlaczego wielu pracodawców mają na uwadze nadchodzące przepisu o luce płacowej odmawia pracownikom podwyżek - racjonalne działanie czy niepotrzebna zapobiegliwość?
- Pracownik otrzymuje orzeczenie o stopniu niepełnosprawności z datą wsteczną - czy pracodawca ma obowiązek wypłacić mu dodatki za nadgodziny?
- Czy zgoda na elastyczną organizację czasu pracy dla jednego pracownika oznacza konieczność wyrażenia zgody także innemu pracownikowi (niedyskryminacja)?
- Jak ustalić stawkę godzinową wynagrodzenia i dodatku za nadgodziny przy wynagrodzeniu miesięcznym, - przez co podzielić wynagrodzenie miesięczne - przez godziny do przepracowania, przez godziny przepracowane czy przez normę czasu pracy?
- Czy jednodniowa nieobecność nieusprawiedliwiona może stanowić przyczynę rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym?
- Pracownik-rodzic wnioskuje o pracę zdalną łączoną z pracą w siedzibie w wymiarze godzinowym w ciągu dnia - jak powinien postąpić pracodawca?
- Pracownik składa wniosek o pracę zdalną tylko na kilka godzi w ciągu dnia - czy pracodawca może lub musi taki wniosek uwzględnić - praca zdalna stała oraz incydentalna?
- Zmiana wielkości etatu z mniejszego na większy oraz z większego na mniejszy - dla pracownika rodzica - a wymiar urlopu wypoczynkowego.
- Jak prowadzić ewidencję czasu pracy pracownika zadaniowego?
- Czy można udzielić pracownikowi oraz czy pracownik ma prawo wnioskować o wyjście prywatne na cały dzień a nie tylko na kilka godzin?
- Czy można udzielić pracownikowi urlopu wypoczynkowego zaliczkowo?
- Czy pracownik ma obowiązek powiadomić z wyprzedzeniem o wolnym z powodu honorowego dawstwa krwi?
- Czy na pisemny wniosek pracownika wolne za sobotę może być udzielone w następnym okresie rozliczeniowym?
- Czy kierownicy działów mogą być zatrudniani w zadaniowym systemie czasu pracy?
- Co w sytuacji, gdy pracodawca się pomylił i udzielił pracownikowi więcej urlopu niż mu się należy - czy na potraktować to, jako urlop bezpłatny?
- Czy pomniejszenie wynagrodzenia na skutek wyjścia prywatnego wymaga zgody pracownika oraz kiedy pracodawca pomniejszyć wynagrodzenie na skutek takiego wyjścia - konsekwencje odpracowania i nieodpracowania wyjścia prywatnego.
- Czy kierownik działu, departamentu, zespołu oraz brygadzista mają prawo do wynagrodzenia za nadgodziny?
- Weekendowy kurs podnoszący kwalifikacje zawodowe pracownika zakończony egzaminem - czy daje pracownikowi prawo do urlopu szkoleniowego?
- Czy głównemu księgowemu należy się wolne za pracującą sobotę?
- Czy pracownik rodzic może odmówić udziału w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe poza godzinami pracy?
- Kiedy zmian regulaminu wynagradzania musi być połączona z wypowiedzeniami zmieniającymi, a nie z porozumieniami (aneksami) - częsty błąd pracodawców.
- Czy przy zmianie regulaminu wynagradzania trzeba dać wypowiedzenia (a może porozumienia zmieniające) wszystkim pracownikom czy tylko tym, na których ta zmiana ma realny wpływ - nowe ważne orzeczenie SN.
- Czy można narzucić pracownikowi obowiązek wykorzystania urlopu zaległego -prawidłowa interpretacja przepisów.
- Czy na wniosek pracownika można nie udzielić mu 14-dniowego urlopu wypoczynkowego - ważne stanowisko urzędowe.
- Jakie dokumenty pracownicze muszą być tworzone w formie pisemnej lub elektroniczne, a jakie w postaci pisemnej lub elektronicznej oraz czym różni się forma od postaci - częste wątpliwości i błędy pracodawców.
- Czy można przygotować informację o warunkach zatrudnienia, tak, aby nie trzeba było jej zmieniać?
- Kiedy pracodawca ma obowiązek uzasadnić na piśmie pracownikowi nienawiązanie po okresie próbnym kolejnej umowy o pracę - aspekt, o którym wielu pracodawców nie wie oraz możliwe konsekwencje takiego stanu?
- Czy pracodawca może odmówić udzielenia pracownikowi zwolnienia na opiekę nad dzieckiem lub zwolnienia na honorowe oddanie krwi oraz w jakim terminie pracownik może skorzystać z urlopu okolicznościowego, a po jakim czasie pracodawca może go odmówić - częste błędy pracodawców w tym zakresie.
- Czy pracownik po długim zwolnieniu lekarskim może skorzystać z urlopu wypoczynkowego, czy najpierw musi wykonać badania lekarskie - różne orzecznictwo i prawidłowa interpretacja.
- Czy pracownik musi pozostawać podczas L4 w kontakcie z pracodawcą - ciekawe orzeczenie SN i jego konsekwencje.
- Czy pracownik może odmówić poddania się badaniu trzeźwości - możliwe konsekwencje decyzji pracownika.
- Dlaczego coraz częściej pracownicy rodzice składają wnioski o przerywany system czasu pracy, - na czym polega zysk pracownika powodujący znaczne obciążenie finansowe pracodawcy i dlaczego pracodawca nie może przed nim się obronić?
- Czy częste i długie zwolnienia lekarskie mogą być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony?
- Czy pracownik-ojciec może skorzystać z urlopu rodzicielskiego podczas urlopu macierzyńskiego pracownicy-matki?
- Czy urlop rodzicielski może być wykorzystany na dni, które nie tworzą pełnych tygodni?
NA ŻYCZENIE MOŻMY PRZYGOTOWAĆ BEZPŁATNIE, OFERTĘ SZKOLENIA ZAMKNIĘTEGO Z TEGO TEMATU, JAK I INNYCH Z TYM TRENEREM.
09:00 - 10:30 | Szkolenie | |
10:30 - 10:45 | Przerwa kawowa | |
10:45 - 12:30 | Szkolenie | |
12:30 - 13:00 | Przerwa (Lunch) | |
13:00 - 15:00 | Szkolenie | |
15:00 | Zakończenie szkolenia |
Monika Wacikowska Prawnik specjalizujący się w zagadnieniach prawa pracy, właściciel JUSTICARE Kancelarii Prawa Pracy, były pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy - były ogólnopolski koordynator kontroli dotyczących czasu pracy prowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy, członek grona prawników dokonujących wspólnych interpretacji PIP, Ministerstwa Transportu i ITD w zakresie przepisów dotyczących czasu pracy kierowców, konsultant zmian w przepisach z zakresu przepisów o czasie pracy. Szkoleniowiec z ponad 15-letnim doświadczeniem - prowadzący zarówno szkolenia otwarte, jak i zamknięte przygotowywane dla firm mających problemy ze stosowaniem przepisów z zakresu prawa pracy. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa pracy, m.in. dla Wydawnictwa INFOR, C.H. Beck, Wiedza i Praktyka, Rzeczpospolita itd., książek: „Czas pracy 2011”, "Czas pracy - planowanie i rozliczanie" „Czas pracy w placówkach leczniczych”, "Czas pracy w 2016 r.", „Płace w orzecznictwie Sądu Najwyższego”, „Vademcum kierowcy”. Konsultant i autor Portalu Kadrowego zajmującego się doradztwem w zakresie prawa pracy.
Zarejestruj się ON-LINE
lub pobierz, wypełnij i odeślij formularz zgłoszeniowy:
Jezeli mają Państwo pytania związane ze szkoleniem, prosimy o kontakt: info@wlr.com.pl
Cennik szkolenia
398 + 23% VAT
Koszt udziału jednej osoby - online
690 + 23% VAT
koszt udziału jednej osoby - stacjonarnie